0_Македонија.ПорталОпштествоОпштински вести

Евроамбасадорот Жбогар во посета на Богданци

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска, во рамки на програмата „ЕУ за тебе“, го посети Богданци.

Скопје, 4 март 2020 (МИА) – Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска, во рамки на програмата „ЕУ за тебе“, го посети Богданци.

Жбогар со учениците од средното училиште „Богданци“ разменил мислења за Европската Унија.

Евроамбасадорот остварил средба и со градоначалникот на Богданци Блаже Шапов. Тие го посетиле Домот на култура на Богданци, реконструриран со средства од ЕУ-фондовите, како и локалната црква „Св. Атанасиј Велики“. см/сп/

 

Back to top button
Close
Close