0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

ЕВРО 2020 и фудбал: Како УЕФА го налути Шмајхел, а Македонецот Пандев влезе во историјата

Новиот натпреварувачки ден на Европското првенство го одбележа и Македонецот Горан Пандев, кој стана втор најстар стрелец во историјата на натпреварувањето против Австрија, како и враќањето на Холандија на големата сцена откако претходно отсуствуваше од континенталното првенство 2016 година и Светското првенство 2018 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close