0_Магазин.ПорталСцена

„Еволуцијата на танцот“ надмина 21 милион прегледи на Фејсбук (видео)

Снимката е објавена на страницата „Road 2 Professional DJ“ и ја илустрира еволуцијата на танцот во секое десетлетие посебно.

Лос Анџелес, 24 февруари 2020 (МИА) – Видеоснимката којашто прикажува како танцувањето се менувало низ последниов век, надмина 21 милион прегледи на Фејсбук за една седмица.

Снимката е објавена на страницата „Road 2 Professional DJ“ и ја илустрира еволуцијата на танцот во секое десетлетие посебно. си/

The evolution of dance!

The evolution of dance!

Posted by Road 2 Professional DJ on Петок, 14 февруари 2020

Таг
Back to top button
Close
Close