Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Евакуирана фабрика на АстраЗенека во Велс каде се произведуваат вакцини против Ковид-19

Во таа фабрика се произведуваат до 300 милиони дози на вакцината годишно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close