EvropëEvropë.Portal

Evakuim në Soho të Londrës për shkak të një bombe

Disa rrugë në pjesën qendrore të lagjes londineze Soho ishin evakuuar, prejse  në një vend ndërtimi ishte gjetur  një bombë e Luftës së Dytë Botërore.

Londër, 3 shkurt 2020 (MIA) – Disa rrugë në pjesën qendrore të lagjes londineze Soho ishin evakuuar, prejse  në një vend ndërtimi ishte gjetur  një bombë e Luftës së Dytë Botërore.

Sipas Bi-Bi-Si, policia ka arritur në rrugën Din menjëherë prejse është zbuluar bomba, ndërsa ishin evakuuar hoteli “Soho Teatar” dhe klubi “Grouço”.

Rajoni është plot me dyqane, restorane, bare dhe zyra afariste. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close