0_Maqedoni.PortalEkonomiKorrespondentë Botë

Eurostat: Rënie katastrofike e qarkullimit ajror në BE dhe në Maqedoninë e Veriut

Pandemia e koronavirusit pothuajse tërësisht e ka ndërprerë trafikun e udhëtarëve në Evropë në tremujorin e dytë të këtij viti. Siç raporton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi, sipas të dhënave të Eurostat, numri i udhëtarëve në fluturime në pothuajse të gjitha vendet e BE-së është ulur në atë periudhë për 97-98 për qind, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close