ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Еуроконтрол планира пренасочување на воздушниот сообраќај подалеку од Белорусија

Европската агенција за контрола на летањето „Еуроконтрол“ денеска соопшти дека низ Белорусија дневно минуваат околу 100 авиони на европски и британски превозници и дека е најдобро во иднина тие да се пренасочат кон воздушниот простор на балтичките земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close