Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Еурофонд: Бугарите со мала доверба во владата и први во ЕУ според одбивањето вакцинација

Бугарија е меѓу земјите на ЕУ со најмала доверба во својата национална влада за справување со пандемијата. Таа се наоѓа на дното на листата со 2,7 поени (од 10 можни) меѓу Полска (2,1), Хрватска (2,5) и Чешка (2,9).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close