0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Еурофарм Пелистер – Вардар во финалето на Македонскиот ракометен куп

Битолски Еурофарм Пелистер славеше вечерва убедлива победа над екипата на Бутел од 38:23 (16:9) и в сабота ќе игра против големиот ривал Вардар 1961 во финалето на овогодишното издание на Македонскиот куп во ракомет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close