0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Еурофарм Пелистер ја продолжи соработката со тренерот Бабиќ до 2024 година

Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Пелистер ја продолжи соработката со стратегот Жељко Бабиќ, потпишувајќи денеска договор со поранешниот хрватски селектор до јуни 2024 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close