0_Спорт.ПорталФудбал

ЕУРО2020: Шведска од пенал ја совлада Словачка

Во воведниот натпревар од второто коло во групата Е, Шведска попладнево ја совлада Словачка во Санкт Петербург со 1:0 (0:0).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close