0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

ЕУРО2020: Русија минимално го совлада дебитантот Финска

Русија ги задржа шансите за пласман во осминафиналето на ЕУРО2020, откако попладнево на домашен терен во Санкт Петерсбург го совлада дебитантот Финска со 1:0 (1:0) во рамки на воведниот натпревар од второто коло во групата Б.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close