0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

ЕУРО2020: Португалија со победа тргна во одбрана на титулата, Роналдо најдобар стрелец на Европските првенства

Унгарците, кои до самиот финиш на натпреварот во Будимпешта одолеваа на нападите на Португалците, потклекнаа во 85 минута кога Рафаел Гуереро им донесе водство на европските прваци по што на сцена стапи Кристијано Роналдо со два гола, најпрво во 87 минута од пенал, а победата ја запечати со својот втор гол во судиското продолжение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close