Фудбал

ЕУРО2020:Полска со автогол и црвен картон поразена од Словачка

Словачка со фудбалер повеќе на стадионот во Санкт Петерсбург ја совлада попладнево Полска со 2:1 (1:0) во воведниот натпревар од групата Е на ЕУРО2020.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close