0_Спорт.ПорталФудбал

ЕУРО2020: Натпреварот против Украина најгледан телевизиски пренос годинава во Англија

Четвртфиналниот натпревар од ЕУРО2020 во кој Англија ја совлада Украина е најгледан телевизиски настан во Англија годинава, објави денеска Би-Би-Си, наведувајќи дека преносот го следеле 20.9 милиони гледачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close