0_Спорт.ПорталФудбал

ЕУРО2020: Манчини го израмни италијанскиот рекорд од 1938 година

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини го израмни италијанскиот рекорд стар 83 години, нанижувајќи го 30-от натпревар без пораз на клупата на Азурите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close