0_Спорт.ПорталФудбал

ЕУРО2020: Италија го продолжи победничкиот поход, трет пораз на Турција

Италија триумфираше попладнево над Велс со 1:0 (1:0), додека Швајцарија ја совлада Турција со 3:1 (2:0), во завршното трето коло од групата А на ЕУРО2020.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close