0_Спорт.ПорталФудбал

ЕУРО2020: Хрватска и Чешка одиграа нерешено во Глазгов

Хрватска ги задржа шансите за пласман во нокаут фазата на ЕУРО2020, откако вечерва одигра 1:1 (0:1) против Чешка во Глазгов, во рамки на првиот натпревар од второто коло во групата Д.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close