Избрано

ЕУИПО: Седум отсто Хрвати со измама наведени на купување фалсификат производ

Девет проценти од Европејците и седум проценти од хрватските граѓани со измама се наведени на купување фалсификуван производ, покажа истражувањето на канцеларијата за интелектуална сопственост на Европската унија (ЕУИПО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close