Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ воведува темноцрвена зона на епидемилошката карта на Европа

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска најави воведување на нова ознака на епидемиолошката карта на Европа, темноцрвена зона од која патниците треба да бидат тестирани пред да заминат и да се стават во карантин по пристигнувањето на дестинацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close