ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ воведува економски санкции против Белорусија

Европската унија денеска постигна технички договор за воведување економски санкции против Белорусија откако Австрија ги повлече своите приговори, а со кои, покрај останатото, се предвидува и забрана за нови кредити за таа земја, објавија западните медиуми, повикувајќи се на дипломатски извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close