ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ воведе четврти пакет санкции против Белорусија

Претседателот на Советот на ЕУ, Шарл Мишел официјално го потврди воведувањето на четвртиот пакет санкции против Белорусија. Во него се вклучени 86 физички и правни лица, напиша Мишел на својот профил на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close