Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ: Во БиХ алармантна состојбата со мигрантите

Европските официјални лица оценија дека состојбата со мигрантите во БиХ е алармантна и ги повикаа властите да ги заборават политичките расправии и повторно да ги отворат центрите во Бира и Циљуга во близина на Тузла.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close