Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЕУ: Внимателно го следиме изборниот процес во Косово

Европската Унија порача денеска дека ги следи мошне внимателно подготовките за вонредните парламентарни избори, што ќе се одржат утре во Косово и очекува почитување на демократските стандарди и во текот на самиот процес на гласање, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close