0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ свика самит на 25 мај фокусиран на Ковид-19, климатските промени и тензиите со Русија

Лидерите на Европската унија ќе одржат самит со физичко присуство во Брисел на 25 мај за разговори за кризата со коронавирусот, битката против климатските промени и тензиите со Русија. Тоа го нагласи портпарол на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close