0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ЕУ со помош за најпогодените од пожарите во Северна Македонија

Европската Унија ќе обезбеди 140.000 евра хуманитарни средства за да им помогне на најпогодените семејства и на оние кои беа во првите редови на борбата со пожарите кои избувнаа во Северна Македонија кон крајот на јули.

Back to top button
Close
Close