0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

ЕУ со поддршка на дигиталната трансформација на земјите од Западен Балкан

Еден од четирите приоритети на Економскиот и инвестициски план за Западен Балкан (ЕИП) ќе биде поддршка на дигиталната трансформација на Западен Балкан и зајакнување на неговиот потенцијал како двигател на економскиот раст и просперитет во регионот преку подобрување на пристапот до дигитални добра и услуги, стои во официјалниот одговор од Европската Комисија (DG Connect) на дописот од Институт за добро управување и евро-атлантски перспективи во рамки на јавната консултација во однос на „ЕУ дигитална декада - дигитални цели за 2030“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close