Svet.SlajderСвет

ЕУ со нови санкции против официјални лица и компании на Мјанмар

Европска Унија денеска воведе трет пакет санкции кон официјални лица и државни компании од Мјанмар оираду воениот удар извршен на 1 февруари годинава со воен удар ја презеде власта од легално избраната премиерка Аунг Сан Су Чи

Back to top button
Close
Close