Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ се приближува до компромис за дигиталните “пасоши“ за Ковид-19

Земјите членки на ЕУ ги испеглаа главните технички разлики околу предлогот на Европската комисија за Дигитален зелен сертификат кој треба да овозможи повторно слободно движење во Унијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close