ЕвропаЕвропа.ПорталНекатегоризирано

ЕУ се подготвува за сегашните и идни мутации на коронавирусот

Европската унија сака да се подготви за мутации на коронавирусот, за кои ќе бидат потребни промени во вакцините, соопшти денеска Еврокомисијата пред започнувањето на европската програма за проучување на тие варијанти на вирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close