Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ се огради од изјавите на Јанша за Иран

Шефот на европската дипломатија, Јосеп Борел, јасно се огради денеска од изјавите на словенечкиот премиер Јанез Јанша, преку кои тој изрази поддршка за опозиционерска иранска група, посочувајќи дека тоа не е став на ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close