ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ сака консттруктивни врски со Турција, ќе ги штити Кипар и Грција

Лидерите на земјите-членки на Европска Унија на Самитот во Брисел по долги и тешки разговори се согласија дека сакаат конструктивни врски со Турција, но во исто време ќе ги штитат правата на земјите-членки - Кипаr и Грција во Медитеранот, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close