ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ презема мерки за заштита на Украина од руската агресија

ЕУ смета дека Русија се обидува „де факто да интегрира“ делови од источна Украина преку „нелегитимни избори“ и издавање пасоши на локалното население, објави агенцијата Блумберг, повикувајќи се на документ, кој циркулира меѓу членките на Унијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close