Svet.SlajderДописници СветЕвропа

ЕУ презема координирани санкции против Лукашенко со САД, Канада и Велика Британија

По денешната едногласна одлука на земјите членки на Европската Унија да го санкционираат режимот на белорускиот претседател, соопштено е дека овие санкции се преземаат во координација со другите три клучни западни партнери, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close