Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ: Пресудата против Навални е неприфатлива и политички мотивирана

Шефот на ЕУ дипломатијата, Јосеп Борел, се огласи попладнево во име на сите 27 земји членки на Унијата со остра осуда за затворската казна изречена против Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close