Svet.SlajderЕвропа

ЕУ преку суд бара Астра Зенека да испорача вакцини до крајот на јуни

Европска Унија денеска ја обвини Aстра Зенека на суд дека не се ни обидела да го исполни договорот за испорака на вакцини против Ковид-19 и оти не предупредила на време за големи прекини во испораките

Back to top button
Close
Close