Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ предлага нов почеток во односите со САД

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел предложи нов темелен договор со новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден во односите меѓу ЕУ и САД, додека Урсула фон дер Лајен ја нарече промената на чело на САД „нова зора“ во меѓусебните односи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close