Европа

ЕУ: Правната постапка против Британија ќе продолжи

Европската унија соопшти дека ќе продолжи правната постапка против Велика Британија поради последната еднострана акција во Северна Ирска, нагласувајќи дека се прифатливи само заеднички договорените решенија околу прашањето за трговија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close