Svet.SlajderСветСвет.Портал

ЕУ ги повика странските сили и платениците да си заминат од Либија

Претседателот на Советот на ЕУ, Шарл Мишел на прес-конференцијата во либискиот главен град Триполи, го опиша назначувањето преодна влада на почетокот на оваа година како „историски момент“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close