0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ помага во гаснењето на пожарите на Медитеранот и Западен Балкан

Преку Механизмот за цивилна заштита, ЕУ мобилизираше поддршка за земјите од Медитеранот и Западен Балкан кои се погодени од шумски пожари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close