БалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЕУ подготвена да и помогне на Албанија по земјотресот

Европската Унија и стои на располагање на Албанија по земјотресот кој ја погоди земјата рано изутринава, соопштија службите за надворешни работи на ЕУ.

Back to top button
Close
Close