Svet.SlajderЕвропа

ЕУ планира да забрани плаќање во готово за износ над 10.000 евра

Европската комисија планира да воведе горна граница за плаќање во готовина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close