Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

ЕУ планира да потроши стотици милиони евра следната година за да им помогне на бегалците што живеат во Турција

Комисијата соопшти дека тие обезбедуваат многу потребни пари на повеќе од 1,8 милиони бегалци и помагаат во образованието на повеќе од 700.000 деца

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close