ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ планира да им препорача на земјите да ги обноват ограничувањата за туристите од САД

Европската унија планира да им препорача на земјите -членки да ги обноват ограничувањата за туристите од САД поради зголемувањето на нивото на инфекции со коронавирус во таа држава, објавија денеска европски дипломати.

Back to top button
Close
Close