0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ Обзервер: Русија протера тројца ЕУ дипломати поради присуство на митинзите за поддршка на Навални

Русија протера тројца европски дипломати- германски, полски и шведски, поради нивното присуство на нелегалните митинзи за поддршка на уапсениот руски опозиционер, Алексеј Навални, објави ЕУ Обсервер, повикувајќи се на извор од ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close