Балкан

ЕУ: Негирање на геноцид спротивно на вредностите на ЕУ

ЕУ го забележа носењето на законот во БиХ против негирањето на геноцид, од високиот претставник Валентин Инцко, во кој се наведува дека „ревизионизмот и негирањето на геноцид противречат на најосновните европски вредности“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close