0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници СветПолитика

ЕУ не ја коментира одлуката на Бајден, не планира слични санкции

По одлуката на американскиот претседател да ги санкционира сите лица кои учествуваат и придонесуваат за дестабилизација на Западниот Балкан, вклучително преку прекршување на Преспанскиот и Охридскиот договор, Европската Унија не планира да оди во ист правец за сега, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close