ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ мора да биде подготвена доколку нема трговски договор со Британија

Европската унија сака трговски договор за Брегзит со Обединетото Кралство, но мора да биде подготвена доколку не биде постигнат, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close