Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ купува половина милион дози од лекот „Ремдесивир“

Европската комисија денеска соопшти дека склучи договор со фармацевтскатакомпанија „Гилад“ за купување на 500.000 дози од лекот „Ремдесивир“ за болеста Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close