Svet.SlajderЕвропа

ЕУ извезла 37 милиони дози повеќе вакцини отколку што примија членките на Унијата

Европската унија извезла околу 37 милиони дози вакцини против Ковид-19 повеќе отколку што дистрибуирала меѓу 27-те земји-членки, изјавиле два извори за светските агенции повикувајќи се на податоци од Унијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close